barzoj - ruský chrt

FRABRICIO Balšaja Achota ..... ALLIGIERA SONET Royal Lily

Nikdy neříkej "nikdy" !


Povídání o tom kterak zapřísáhlá milovnice zlatých barzojů k trikolorní barzojí princezně přišla :-)

Černý barzoj...jestli se mi ta barva líbí?! Hmmm...nic proti gustu, ale zlatá barzojům zkrátka sluší mnohem víc, to je přece nad slunce jasný! Prostě já budu mít VŽDYCKY jenom zlatý barzoje. A žíhaní barzojíci?? Nebo trikolorní?? Nooo, ti se mi taky moc nelíbí, nic proti....třeba zrovna tamten je fakt pěkný, jen ta barva....no jo, holt zlatá je zlatá a u barzojů to platí dvojnásob!

Takto a podobně jsem pokaždé reagovala, když přišla řeč na zbarvení u barzojů....a stála jsem si vždy za svým, kombinace já a barzoj, to jedině já a zlatý barzoj!! Jenomže znáte to - nikdy neříkej nikdy :-) Neoblomná jsem byla ještě i ve chvíli kdy jsem si k úžasu ostatních vybrala spojení dvou krásných, leč barevně od mého ideálu odlišných, barzojů - tmavě žíhané fenky a hnědého psa. No ano, přiznávám, pravděpodobnost narození zlaté fenečky nebyla zrovna nejvyšší, ale po zasloužilém tatínkovi Duchessovi se už nějaká ta zlatá štěnda narodila, tak proč se znepokojovat, že?!  Především mi padla do oka zlatá feňulka po Duchessovi, která má domov ve Finsku.....to je přesně ono, říkala jsem si, taková se určitě narodí i z mnou vybraného spojení!  A basta!

A samozřejmě, že nenarodila......teda nenarodila.... narodila, jen tu barvu si popletla, popletka :-)) Holčičky se narodily dokonce dvě, ale ty jejich barvy měly do zlaté hodně daleko .....zkrátka tmavá kam se podíváš. A mílovými kroky se blížila ona chvíle kdy jsem se měla rozhodnout pro jednu z nich. Ale kterou si vybrat? Tmavě žíhanou fenečku ááánebo její sestřičku, která se narodila v mnou nepříliš oblíbené bílo-černé "verzi"!? :-) Váhala jsem, váhala....v případě zlatého zbarvení by to bylo jasné jak facka, ale co teď, jak se  rozhodnout?

Nakonec to za mě vyřešila příroda....bíločerná krasavice nám totiž začala přímo před očima zlátnout. Pravda, ne úplně a zezačátku dokonce jen na lících...pak nepatrně i na okrajích hrudníčku, poté se přidaly i zadní nožky....tak a bylo rozhodnuto. Matička příroda je zkrátka mocná čarodějka a navíc to vyřešila opravdu šalamounsky. Zlatá fenečka se tak sice nekoná, ale mnou vybrané štěňátko je tzv. trikolorní - tedy abych byla přesnější - černo-bílo-zlaté. Tak vidíte - a stejně tam ta zlatá je!!! :-))   

 
Děkuji Vám za návštěvu tohoto webu a někdy zase nashledanou :-)