barzoj - ruský chrt

FRABRICIO Balšaja Achota ..... ALLIGIERA SONET Royal Lily

Archiv
ROK 200817.12.2008 - PF 2009 :-)
23.10.2008 - NOVÉ FOTKY A ODKAZ NA ÚTULEK ZNOJMO
Do fotogalerií Danteho a Sonetky jsem přidala pár nových foteček, tak se mrkněte :-) Do panelu Odkazy jsem vložila link na webovky psího útulku pro opuštěné a týrané psy ve Znojmě - Příměticích. Tento útulek, a zejména pak jeho čtyřnozí obyvatelé, se stali mou srdeční záležitostí (tou největší samozřejmě zůstávají Dante a Sonetka :-) )  http://www.utulek-znojmo.wbs.cz 


12.-13.09.2008 - JAK JSME SLOUŽILI KRÁLI :-)
Jak se již pomalu, ale jistě, stává mou soukromou tradicí, zúčastnila jsem se i letos se svými barzoji Znojemského  historického vinobraní  (pro Danteho to byla již čtvrtá účast, Sonetka šla podruhé). Na dva krásné dny jsme se tak všichni tři stali součástí lovecké družiny Jeho Výsosti krále Jana Lucemburského a jeho drahé choti Elišky Přemyslovny. Lovecká družina bývá u návštěvníků vinobraní vždy velmi oblíbeným prvkem v rámci celého průvodu, který sestává z několika set nejrůznějších dobových postav, z desítek koní, dravců, psů,... a letos i medvěda... Naprosto neskromně doufám, že stejně jako loni, byli i letos Dante se Sonetkou ozdobou tohoto historického procesí :-) A já? Já si vrazila (ostatně, tak jako každý rok) svůj  šmrncovní lovecký klobouček s pérkem pěkně hluboko do čela a tiše jsem doufala, že po boku svých překrásných psů se stanu velmi nenápadnou, ba co víc.... přímo neviditelnou! :-)) 
Fotodůkaz o tom jak jsme sloužili králi naleznete v sekci Fotogalerie - společné :-)


09.08.2008 - SONETČINA OPERACE A REKONVALESCENCE
Dne 30.07.2008 se podrobila Sonetka operaci, při které jí byli z nohy odstraněny šrouby a implantát. Nyní se nacházíme v období rekonvalescence, která potrvá zhruba do třetího srpnového týdne a pak... Pak již zkrátka bude zase všechno jako dřív :-)
P.S. A protože má Sonetka velký smysl pro humor, vymyslela, speciálně pro mou maličkost, na následující tři týdny ještě jeden zábavný program s názvem "Hárající Sonetka a sexuální maniak Dante aneb Jak dostat paničku do blázince". Takže teď u nás bude opravdu velmi veselo :-O07.07.2008 - SONETKA UŽ ZASE SKÁČE PŘES KALUŽE :-)
V pátek 27.06. absolvovala Sonetka další kontrolní rentgen. A výsledek? Fantastický!!! Sonetčina nožka je již téměř uzdravena, zbývá jen dohojit malý úsek na nefixované (zadní) kosti. Přibližně v půlce srpna podstoupí Sonetka operaci, při které jí budou z nohy odstraněny šrouby a kovový implantát. Každopádně již nyní si může (po dlouhých třech měsících) opět užívat volnosti a běhání..... a věřte, že toho náležitě využívá :-) Dle veterinářů se s ohledem na závažnost zranění zahojila Sonetčina noha nad  očekávání velmi dobře. Svůj podíl má na tomto určitě i Sonetčina  houževnatá povaha, její obrovská chuť do života a skvělá kondička. Velké díky pak patří Veterinární klinice ve Znojmě - Příměticích a zejména pak MVDr. Daliboru Boháčovi.
A tak s velkou radostí křičím do světa (a zároveň zuřivě zaklepávám do všech dřevěných ploch v mé blízkosti), že Sonetka už zase skáče přes kaluže! A po úplném uzdravení ke konci srpna, to už bude zase přes ty kaluže přímo létat! Kdo zná mou Sonetku, ví zajisté o čem mluvím :-)

19.06.2008 - VÝŠKA SONETKY, NOVÉ FOTKY
Podle reakcí některých kamarádů či známých v poslední době soudím, že někteří z vás (ti co Sonetku delší dobu neviděli "live", ale pouze na fotkách) mají pocit, že Sonetka mi předrostla Danťáska. Ne ne neééé! Pravda, malilinkatá zrovna není...... ale Dante je přeci jen o nějaký ten centimetr větší. Respektive o dva :-))
Do fotogalerií Dante, Sonet i Společné  vloženy nové fotky, tak se mrkněte :-)
Přidána kniha návštěv (lépe řečeno - přemístěna z původního webu).06.06.2008 - WEB V NOVÉM DESIGNU ?
Zkusit se má všechno a tak jsem vytvořila na zkoušku tuto verzi webu. Vy, návštěvníci těchto stránek, sami rozhodněte, který vzhled mých webovek  vám vyhovuje více - zda tento, anebo původní (www.barzojdante.wbs.cz). Hlasujte, prosím, v anketě (v pravém sloupci). Co si odhlasujete na to se pak budete celé roky koukat !!! :-)
(Dodatek z 21.02.2009 - Výsledky ankety: pro nový vzhled stránek hlasovalo 249 návštěvníků tohoto webu, pro původní verzi hlasovalo 208 návštěvníků :-) )


02.06.2008 -
FOTKY + KRÁTKÉ INFO
Do fotogalerií Sonet, Dante i Společné jsem přidala nové fotky, i když pravda, poněkud neaktuální, jelikož jejich vznik je datován k šestému dubnu 2008. Tímto chci nenápadně naznačit, že se vše konečně v dobré obrací a na konci srpna už SNAD zase bude všechno jako dřív....  
Dokončena fotogalerie Sonet - oblíbené fotky :-)


28.05.2008 -
ÚPRAVA WEBU
Nový vzhled home strany, nový banner tohoto webu ke stáhnutí, úprava Novinek, archivu, Dante - Coursing a dostihy, Dante - Výstavy, přidána sekce Sonet - Výstavy, upraven vzhled fotogalerií Dante - štěndo, Dante - oblíbené fotky, Dante - sport, fotogalerie Sonet - štěndo a fotogalerie  Společné - oblíbené fotky....


22.05.2008 - NAROZENINY
Danťásek dnes slaví své páté narozeniny!!! Všechno nejlepší, lásko moje barzojí :-)

 
20.05
.2008 - NOVÝ ODKAZ
Naši oblíbenci Athan a Jalee mají konečně svou vlastní webovou prezentaci. Na tvorbě stránek se nemalou měrou podílím, takže pokud se vám nebudou líbit sypu si popel na hlavu :-)
Stránky ještě potřebují doladit a zkrášlit, ale koukat se na ně již snad dá (doufám), takže zde je odkaz
www.athancastus.wbs.cz 


17.05.2008 - NÁVŠTĚVA
Navštívit nás přijela Alena se Sonetčinou mámou Lili (Charyzma Chwili Polot). Sonetka byla z návštěvy mámy nadšená, Lili byla naopak v prvních chvílích spíše zděšená, pravděpodobně z toho jak ji vlastní dcera dokázala o pořádný kus předrůst :-))
Moc děkujeme za návštěvu a za příjemně strávený den! Fotky z tohoto setkání naleznete ve fotogalerii Sonetky, své krásné nové fotky má i Dante, tak se mrkněte :-)


12.05.2008 - INFO O SONETCE
Máme za sebou další kontrolní rengen - infekci v noze se Sonetce podařilo překonat (ťukám na dřevo!!!) a teď nás podle veterinářů čeká závod s časem .... závod o to jestli kosti stihnou srůst (a 3cm výštěp dorůst) dříve než začnou být šrouby nestabilní a budou se muset vyndat....
Do všech fotogalerií jsem přidala nové aktuální fotky, tak se mrkněte :-)
Nakreslila jsem si portrét Sonetky, jen tak, pro radost ..... Danťáska mám rozpracovanýho :-)


   
03.05.2008 - DANTE NA COURSINGU
V Radslavicích u Přerova se konal bodovací závod s názvem Seilin memoriál 2008, jehož pořadatelem bylo Sdružení Moravskoslezského coursingu. Dante běžel v prvním kole velmi hezky a i přes drobný atak soupeře (pár desítek metrů před cílem) zdolal celou trať s plným nasazením. Počasí ovšem v tento den coursingu příliš nepřálo a tak byl závod k mé (a určitě nejen mé) velké lítosti kvůli neustávajícímu dešti přerušen, již odběhnuté běhy byly anulovány a Seilin memoriál se poběží znovu, v náhradním termínu....kterého se ovšem již nebudeme moci zúčastnit z časových důvodů :-(
Fotky ze sobotního coursingu naleznete ve fotogalerii Dante - sport ...  tak se mrkněte :-)


02.05.2008 - NOVÉ FOTKY + INFO O SONETCE
Do fotogalerií Sonet a Společné jsem přidala čtyři nové fotografie ze soboty 5. dubna. Jiné krásné fotky ale i nadále "spí" v mém foťáku, jelikož jde o fota která vznikla pár minut před Sonetčiným úrazem a já se zařekla, že tyto snímky nespatří světlo světa dokud nebudu mít jistotu, že se vše v dobré obrací. Momentálně ovšem bere Sonetka další dávku antibiotik a bojuje s infekcí v noze .... V hloubi srdce ale věřím, že odteď už bude jen a jen líp - Sonetčina obrovská chuť do života a její neskutečně sluníčkovská povaha mě v tom neustále utvrzují :-)


09.04.2008 - ÚRAZ :-(
V neděli 6. dubna utrpěla Sonetka bohužel vážný úraz.  S Dantem, Athánkem a Jalee si užívali krásného dne, her a běhání v místě, které je oblíbeným cílem pro mnoho zdejších pejskařů.....ani my jsme v těchto místech nebyli zdaleka poprvé. Nikdo z nás ale netušil jaké nebezpečí zde číhá .... kovová dutá trubka, částečně schovaná pod loňskou trávou, na povrchu seřízlá, ovšem hluboko do země zapuštěná, pravděpodobně pozůstatek nějakého kovového sloupku. Sonetce se v plné rychlosti do tohoto otvoru propadla přední noha a výsledkem je vážné zranění - otevřená  zlomenina obou pažních kostí pravé přední nohy, částečné odštípnutí kosti a prasklina v jiné části....
Sonetka se podrobila operaci, při které jí byl do nohy vsazen kovový implantát, který drží kosti pohromadě za pomoci šesti šroubů. Vzhledem k závažnosti zranění je dle veterinářů velké riziko masivní infekce a komplikací.
Všichni kdo máte mou Sonetku rádi, držte jí, prosím, palce.... je moc statečná a trpělivá, věřím že společnými silami vše zvládneme a brzy bude zase dobře.
Zároveň bych chtěla poděkovat všem svým přátelům i kamarádům, kteří jsou nám v těchto dnech velkou oporou.... velmi si vašeho zájmu a starosti o mou Sonetku vážím.


09.04.2008 - DALŠÍ BARZOJ V NOUZI
Nový domov hledá bohužel další barzojík .... více info o něm najdete zde: http://www.nasibarzoji.estranky.cz   (dodatek - barzojík již našel nový domov)


04.04.2008 - BARZOJKA MÁ NOVÝ DOMOV 
Barzojí fenečka, pro kterou jsme hledali nové páníčky, odjela do svého nového domova. Tisíceré díky patří mladému páru Ivetě a Kubovi, kteří se rozhodli dát fenečce šanci na lepší život. Držíme palce a Ali přejeme hodně štěstí a lásky v novém domově, který bude sdílet společně s barzojí slečnou Tamarou :-)


01.04.2008 - BARZOJKA V NOUZI
Hledáme nový domov pro 6 let starou fenku barzoje, bílou s tmavšími plotnami. Současná majitelka se již o fenku nemůže nadále starat z důvodu vleklých zdravotních problémů. Fenečka je zvyklá žít v bytě, je velmi komunikativní, vděčná za každé pohlazení. V případě zájmu mě kontaktujte na e-mailu Jana.Dante@seznam.cz anebo volejte                607/562467        . POUZE DO VÝBORNÝCH PODMÍNEK!!!!

     
23.03.2008 - NAROZENINY
Sonetka dnes slaví své první narozeniny!!! Všechno nejlepší, princezno naše :o)

 
22.03.2008 - VÝSTAVA
Sonetka se zúčastnila Mezinárodní výstavy psů v Praze. Ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC  a tímto i nominaci na CRUFT´s 2009. Posuzoval zahraniční rozhodčí p.Pehar Pino (HR).


15.-16.03.2008 - CHRTAŘSKÝ MINISRAZ
Víkend ve znamení chrtů .... na návštěvu k nám přijela Mirka s Athánkem a Jalee, dali jsme si rande s Janou a její barzojkou Lisou (Dandelia Bistkupstwo) a nedaleko Znojma jsme přibrali do party ještě naši oblíbenou chrtí smečku od Katky (3x vipet, 1x vlkodav + barzojka Yolana z P.M.). Funkcí bodyguarda byl pověřen skvělý bulmastif Diego. Na ukázku jedna společná fotka zde, další fotky naleznete ve fotogaleriích Dante, Sonet i Společné. Tak se mrkněte :-)
Naši milí přátelé (chrtí i lidští) - jsme moc rádi, že vás všechny máme! :-)

  
27.01.2008 - NOVÉ FOTKY
Opět spousta nových foteček........tak se mrkněte :-)

 
13.01.2008 - VÝSTAVA
Národní výstava psů v Olomouci se stala místem Sonetčiny výstavní premíéry. Ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC, JBOB od slovenského rozhodčího Ing. Štefana Štefíka.


01.01.2008 - PF 2008
Hodně štěstí, zdraví, radosti ze života a sluncem prozářených dní přeje všem milovníkům psů i jejich čtyřnohým miláčkům Jana a její barzojí andělé Dante a Sonetka :-)ROK 2007


13.12.2007 -
NOVÝ ČLÁNEK NA WEBU
Do sekce Jak se žije s barzoji jsem přidala nový text. Upozorňuji, že je poměrně dost dlouhý ....případným odvážlivcům přeji příjemné počtení :-)


08.12.2007 - NÁVŠTĚVA
Počasí nám přálo, slunce se na nás smálo .... a tak k nám do Znojma přifrčela dlouho očekávaná návštěva - Denisa s Michalem a jejich barzojkami Idol, Míjou a Pamínou, Mirka s Athanem a Alča s Angelem. A bylo nám krásně ..... už teď se moc těšíme na další příjemná setkání a zároveň rádi a s díky přijímáme pozvání k návštěvě skoropražských i prostějovských luhů a hájů :-) Fotky z tohoto setkání naleznete ve fotogaleriích Společné, Sonet i Dante :-)
 

05.12.2007 - KALENDÁŘ DANTEHO A SONETKY
Z fotografií Danteho a Sonetky jsem vytvořila jednoduchý nástěnný kalendář pro rok 2008. Hmm, vytištěný na fotopapíře vypadá fakt docela dobře :-) Náhledy jednotlivých měsíců najdete v sekci Jak se žije s barzoji - Kalendář 2008.


11.11.2007 - NETRADIČNÍ COURSING
Zúčastnili jsme se coursingového závodu s názvem Podzimní zajíc, jehož pořadatelem byl Brněnský coursing club. Se slovem podzimní měl však tento coursing společného pramálo, neboť od božího rána vydatně sněžilo a přísun sněhových vloček z oblohy neustával ani v průběhu celé akce, takže se běhalo ve sněhových závějích, při snížené viditelnosti a za vytrvalého sněžení. Pro Sonetku byla tato akce ve znamení hned dvou premiér - jednak poprvé v životě viděla sníh a pak také poprvé v životě běžela coursing :-) Dante i Sonetka běželi oba moc pěkně (Sonetka s přihlédnutím k minimu zkušeností s coursingem i sněhem) a tak si Dante odnesl z tohoto závodu pěkné třetí místo a Sonetka v kategorii "baby" místo první .... nutno podotknout, že v této kategorii běžela jen dvě štěňátka :-) Moc děkujeme pořadatelům za tento netradiční a naprosto nezapomenutelný coursing!


03.11.2007 - EXTÁZE NAŠLA NOVÝ DOMOV
Barzojí fenečka Extáze Silent Enigma našla nový domov. V sobotu 03.11.2007 odjela se svým novým majitelem vstříc lepším zítřkům. V novém domově na ni kromě láskyplného prostředí čeká i barzojí parťačka Boženka. Přeji Extázi krásný život! :-)
 

30.10.2007 - VZPOMÍNÁME
Dnes je tomu přesně rok co nás navždy opustila naše pudlička Lady. Stále s láskou vzpomínáme ....


15.10.2007 - BARZOJKA V NOUZI
Hledáme nový domov pro 1,5 letou barzojí slečnu jménem Extáze Silent Enigma. Fenečka má PP a je na prodej za 3tisíce, což je částka požadovaná současným majitelem Extáze. Za svůj krátký život zatím neměla příliš štěstí na majitele a tak je ve vztahu k cizím lidem velmi nejistá, což je následek špatných zkušeností zejména s první majitelkou. Extáze je vhodná pro milovníka plemene, který je dostatečně zkušený a chápe povahu a potřeby barzoje. Pevně věřím, že čas, trpělivost a citlivý přístup ze strany nového majitele z fenečky dokáží časem udělat příjemnou a bezproblémovou společnici. Více info na
Jana.Dante@seznam.cz anebo volejte 607/562467.
 
 

07.-09.09.2007 -
KRÁSNÝ VÍKEND
Na celý víkend opět přijela na návštěvu Mirka s Athanem. V sobotu jsme měli velmi nabitý program... nejprve jsme dopoledne vyrazili na Národní výstavu psů v Brně, kam byl Athánek přihlášený. Sonetka i Dante jeli pouze na čumendu :-) Po skončení výstavy jsme se pak společně s naší kamarádkou Věrou a její smečkou chrtů (chov. stanice Rašaja z Čech) přemístili do brněnské zoo, kde jsme strávili mnoho hodin mezi nejrůznějšími čtvernožci i dvounožci :-) Danteho suverénně nejvíc zaujali klokani, marně přemýšlel kudy se k nim dostat s cílem alespoň jednoho z nich si ulovit :-), úspěch sklidili i tygři, levhart, lední medvědi a jako tradičně zejména vlci. Sonetka brala vše s ledovým klidem a sebevědomím jí vlastním, to že se tygr, byť za sklem, procházel půl metru od ní ji vůbec neznepokojovalo :-) Fotky hledejte ve fotogaleriích - kdo hledá najde :-D


23.08. 2007 -
JAK NÁM ROSTE SONETKA
Dnes Sonetka dosáhla věku 5 měíců. Její aktuální výška je 65 cm, začínám se tudíž lehce obávat že mi doroste do Danteho výšky :-)) Sonetka je od minulého týdne komplet přezubená, zoubky má všechny. Aktuální fotky Sonetky naleznete v její fotogalerii, stejně tak má nové fotky i Danťula :-)


18.08.2007 
- NOVÁ BARZOJÍ KAMARÁDKA
Dnes jsme byli navštívit barzojí holčinu Yolanu z Palatinu Moravia, která žije se smečkou dalších chrtů pouhých pár desítek minut chůze od nás. Yolana se narodila ve stejný den jako má Sonetka, takže bude velmi zajímavé sledovat jak tyto dvě barzojí princezny z odlišných spojení porostou a budou se vyvíjet. Fotky z tohoto setkání naleznete ve fotogalerii Společné, tak se mrkněte :-)


27. - 30. 07.2007
- VÝLET NA SLOVENSKO
Opět nás přijela navštívit Mirka s Athánkem. V sobotu 28.07.2007 jsme se v plné sestavě vydali do Bratislavy, na Klubovou výstavu chrtů - podívat se, pokochat se krásnými chrty, pozdravit se s kamarády .... a také držet palce bráškovi Angelovi, který zde absolvoval svou úplně první výstavu. Na této akci se nám všem moc líbilo - hlavně mně, protože jsme přijeli jen na čumendu a tudíž jsem nemusela do výstavního kruhu. Úplný balzám na duši :-)


14. - 16.07.2007
- NÁVŠTĚVA DRUHÉHO BRÁŠKY
Sonetku navštívil ve Znojmě další ze sourozenců ... s Mirkou k nám na celé tři dny dorazil Sonetčin bráška Athan. Stejně jako předchozí návštěvu i tuto jsme si všichni řádně užili a sourozenci si hráli, běhali a rvali se až do úplného a totálního vyčerpání. A po nezbytném spánku a načerpání nových sil se na sebe opět a opět s velkou vervou znovu a znovu vrhali :-) Najvíc nadšený byl kupodivu z této návštěvy Danťásek, protože mu Sonetka dala alespoň na chvíli pokoj a soustředila svou bojovou náturu a všechny své síly na zničení bratříčka :-) Fotky naleznete ve fotogalerii Sonetky.


10.06.2007 -
NÁVŠTĚVA CHOVATELKY A BRÁŠKY
Přivítali jsme u nás vzácnou návštěvu - do Znojma za námi přijela Alča a přivezla s sebou i Angela (bratr Sonetky). Moc jsme si tento skvělý den všichni užili - Sonetka ukázala Angelovi svůj nový domov, předvedla mu některé ze svých psích kamarádů, změřili síly při honičkách a srandabitkách....
No, a teď je řada zase na nás - takže Angele a mámo Lili, připravte se - Sonetka už trénuje výpady, skoky, sprint a techniku trhnání kožichů ..... máte se na co těšit!:-)


22.05.2007 -
NAROZENINY
Dnes slaví své čtvrté narozeniny Dante, moje barzojí zlatíčko. Tak všechno nejlepší Danťásku, hlavně hodně zdravíčka a ještě moc a moc dalších, stejně tak jako doposud krásných let strávených při našich společných toulkách  životem :-)


19.05.2007
- VELKÝ DEN
Konečně nadešel onen velký den, den na který jsem čekala a těšila se mnoho měsíců. Dnes jsem si totiž od chovatelky a kamarádky Aleny Portešové přivezla domů Sonetku, trikolorní krásku plemene barzoj, celým jménem zvanou Alligiera Sonet Royal Lily.
Tak ať se ti Sonetko u nás líbí .... čekají tě každodenní procházky po lesích a polích, dovádění v potoce, spousta psích kamarádů, špajzka plná dobrot .... a především tě čeká barzojí kamarád Dante. Vždyť ty  jsi vlastně jeho narozeninovým dárkem! :-) Vítej a buď s námi šťastná!!!


05.-06.05.2007
- SALUKI FANS RACE
Zúčastnila jsem se s Dantem chrtařského srazu pořádaného sice oficiálně pro plemeno saluki, ale jelikož i ostatní plemena chrtů byla vítána neváhala jsem a pozvání přijala. Na této akci bylo k vidění kromě spousty saluk i mnoho azavaků, sluginky, afgáni, vipeti, galgové, polští chrti, vlkodavové, italáčci a barzoj :-) Akce se konala na dostihové dráze v Kolíně. Kromě spousty hodin strávených povídáním s přáteli a kamarády (jak jinak než o chrtech) jsme mimojiné absolvovali i procházky po okolí, Dante si zaběhal na místní dostihové dráze (a běžel krásně!) a naprosto úchvatným zážitkem se pak pro mě stal noční běh chrtů na osvětlené dráze - rovince, kterého se samozřejmě zúčastnil i Dante. Tisíceré díky pořadatelům za skvěle prožitý víkend a za dárky v podobě krásné upomínkové tašky a chrtího pexesa :-)


28. - 29.04.2007
- DRUHÉ SETKÁNÍ
Opět jsem se byla podívat na Sonetku a tentokrát se mnou jel i Danťula. U štěňátek jsme strávili spoustu času .... jen Dante moc nechápal co na těch poskakujících barzojích miminech vidím a při pokusech štěňátek o seznámení se vždy znechuceně zvedl a odešel lenošit mimo jejich dosah :-)


23.04.2007
- SONETKA SLAVÍ 1 MĚSÍC
Sonetka a její sourozenci dnes slaví první měsíc života :-) Jsou den za dnem krásnější a už dokonce nepatrně začínají připomínat barzoje :-)


14.04.2007
- PRVNÍ SETKÁNÍ
Dnes jsem byla poprvé navštívit Sonetku, svou budoucí barzojí holčičku. Ona i její sourozenci jsou prostě nádherní, díkybohu zdraví a mají se čile k světu. Teda pokud zrovna nemají plná bříška, to se pak blaženě natáhnou a spí a spí a spí.... Pravda, Sonetka sice téměř celou mou návštěvu prospala, ale i tak jsem plná dojmů a zážitků :-)


03.04.2007 -
KRÁSNÁ NEZNÁMÁ
Sekce původně nazvaná Krásná neznámá byla dnes přejmenována - nese teď jméno fenečky kterou za necelé dva měsíce přivítáme s Dantem u nás doma. Více info + fotky naleznete v sekci Sonet a v její fotogalerii :-)


23.03.2007 -
VELKÁ UDÁLOST
V chov. stanici barzojů Royal Lily se dnes narodila čtyři krásná štěňátka - dvě fenečky a dva pejsci. Jedna z feneček ponese jméno Alligiera Sonet a za dva měsíce se stane členem naší domácnosti. Pro kterou z těchto dvou feneček se rozhodnu? Pro černou fenečku s bílými znaky anebo pro fenečku tmavě žíhanou? Nechte se překvapit, sama ještě nejsem rozhodnutá :-)
Více o štěňátkách na webu
http://www.royal-lily.com/ROK 200604.-05.11.2006 -
DVOUDENNÍ VÝSTAVNÍ MARATON
V Nitře se konala mezinárodní výstava psů spojená se Speciální výstavou chrtů. V sobotu se konala Speciální výstava chrtů, na které barzoje posuzoval rozhodčí z Norska p. Arne Foss a výsledek tedy žádná sláva.... pouze V1. V neděli nás na Mezinárodní výstavě psů posuzoval anglický rozhodčí p. Jean Malley a Dante od něj získal ocenění V1, CAC, res. CACIB.


30.10.2006 - NAVŽDY NÁS OPUSTILA LADY
Krátce před půl osmou večer přestalo navždy bít srdce naší milované pudličí dámy Lady. Byla tu s námi den co den po téměř dvanáct let.... a najednou je její oblíbené místečko v křesle prázdné.... Lady ale navždy zůstane v našich srdcích, ve vzpomínkách - naše stříbrná pudlička se zlatým srdcem. Nikdy nezapomeneme.


01.10.2006 - DANTE NA COURSINGU
Opět po roce jsem se s Dantem zúčastnila coursingu na Slovensku s názvem Memoriál MVDr. Danice Kocúrovej. Zatímco loni běžel Dante opravdu nádherně a vyběhal si zaslouženě druhé místo a res. CACT, letos se při závodění zrovna dvakrát nepředřel a tak jsme si vysloužili až páté místo :-)


29.07.2006 - DANTEHO VELKÝ ÚSPĚCH
V malé vesničce Lipí u Českých Budějovic se sešli chrtaři se svými čtyřnohými miláčky u příležitosti konání mezinárodního coursingu CACIL, pořádaného klubem S.E.B (The Sighthound Ever Better). Běhalo se na svažité, přírodně zvlněné louce obklopené lesem. Start se nacházel mimo prostor louky, na kterou se psí závodníci dostali po vyběhnutí hliněného náspu v průseku mezi stromy. V prvním běhu byla trať spíše rychlostní .... a Dante běžel nádherně, s nasazením a zaujetím.... a tak byl po prvním kole na průběžném prvním místě. Trať v druhém kole byla postavena naprosto odlišně a byla spíše "technická". I tuto trať zvládnul Dante na jedničku a tak jedinou chybičkou na jeho výkonu bylo, že se opět jako tradičně vykašlal v cíli na "killování". V celkových konečných výsledcích se sice udržel bodově na prvním místě, s body se na něj ovšem dotáhnul jeden ze soupeřů a tak nastala celkem vzácná shoda - 1. místo 356 bodů, 2. místo taktéž 356 bodů. Cacil ovšem může získat jen jeden a v tomto případě mluví pravidla jasně - celkovým vítězem se stává pes který získal více bodů v druhém kole. A tak Dantemu jen o fous unikl titul CACIL, odešli jsme tedy s druhým místem a  oceněním res. CACIL :-) 
Smekám před pořadateli, kteří postavili dvě naprosto odlišné, zajímavé, náročné a perfektně promyšlené trati. Kéž by takových tratí bylo více!!! 


23.07.2006 - DANTE NA GRAND PRIX 2006
V areálu dostihové dráhy Petržalka v Bratislavě se konal CACIL coursing Grang Prix 2006, který navazoval na výstavu, která se ve stejném areálu konala předchozí den (Krása a výkon). Dante obsadil na tomto coursingu čtvrté místo, takže výsledek nic moc. Běžel moc hezky a třetí místo si zcela určitě zasloužil, ovšem rozhodčí se zdál být při posuzování jednotlivých běhů poněkud duchem nepřítomen.... no, asi neměl svůj den,i to se stává :-)


22.07.2006 - KLUBOVÁ VÝSTAVA CHRTŮ, SK
V Bratislavě (na dostihové dráze v Petržalce) se konala Klubová výstava chrtů CAC. Pozvání na výstavu přijala a barzoje posuzovala paní Marie Christine Delabelle z Belgie. Dante se velmi hezky předvedl a v konkurenci dalších dvou psů získal známku V1, CAC a moc krásný posudek :-)


05.07.2006 - VÝŠLAP NA PÁLAVU
Byl státní svátek a tak jsme se s Dantem a partou milovníků saharských chrtů vydali na celodenní výšlap na Pálavu. Až na ten první šílený a nekonečný kopec (který jako by snad ani nebral konce) to byl úžasně strávený den s moc fajn partou lidí a jejich chrtích miláčků :-)


17.06.2006 - SPECIÁLNÍ VÝSTAVA CHRTŮ
Na Konopišti se  konala Speciální výstava chrtů pořádaná KCHADP. Na tuto akci jsem se moc těšila již celé měsíce předem, protože na ni dorazila většina mých chrtařských přátel a kamarádů. Při této příležitosti jsme si dokonce nechali vytisknout i svá vlastní trička, na kterých jsou zobrazeni naši chrtí miláčci :-) A tak se povídalo a povídalo a vystavovalo a zase povídalo .... a vůbec se nám nechtělo domů. Dante získal v konkurenci dalších pěti psů od polské rozhodčí krásné druhé místo a známku V2 (res. CAC nebyl zadáván v žádné třídě).  Krásná výstava v krásném prostředí.


27.05.2006 - MISTROVSTVÍ SLOVENSKA
Za velké nepřízně počasí se v Bratislavě konalo Mistrovství Slovenska 2006 v coursingu. Oproti loňskému ročníku se tentokrát běhalo v areálu dostihové dráhy Petržalka a až na totální promoknutí Danteho kožichu a mého oblečení to byl vlastně fajn strávený den :-) Dante běžel jako tradičně velmi pěkně a opět jako tradičně ho bavil běh od začátku až do konce, ovšem s vyjímkou killování :-) Za svůj výkon si vysloužil pěkné třetí místo :-)


22.05.2006 - NAROZENINY
Dante dnes oslavil své třetí narozeniny - tak všechno nejlepší, ty má lásko barzojí!!! :-)


06.05.2006 -
DANTE NA DOSTIHOVÉ DRÁZE
Na dostihovou dráhu v Lednici jsem vyrazila s přesvědčením, že Dante na ní předvede to co minule - tedy nedoběh. Ovšem Danťula se tentokrát opravdu překonával (asi proto, že šlo jen o trénink :-) )a oba své běhy zvládl perfektně a s nasazením. První běh absolvoval se svou sestrou Fionou, druhý běh potom s Monastirou Blanca Barzet a Natalya Blanca Barzet.


23.04.2006 - JARNÍ POHÁR
Naším druhým letošním závodem se stal Jarní pohár v Radslavicích u Přerova, jehož pořadatelem bylo Sdružení Moravskoslezského coursingu. Dante si na tomto coursingu vyběhal druhé místo. Velká pochvala pro pořadatele za krásnou a skvěle postavenou trať!!!


01.04.2006 - TRÉNINK V BRNĚ
V krásném areálu jezdecké školy Panská lícha se konal coursingový trénink. Dante si zaběhal, já si poklábosila s kupou přátel - co víc si přát?! :-)


04.02.2006 - SNOW COURSING
V Mariánských lázních se konal CACIL Snow coursing. Na startu se sešla početná skupina barzojů (13 psů a 14 fen). Běhalo se na svažité louce pokryté silnou vrstvou sněhu, který byl zčásti uježděný.... středem trati pak po celé délce probíhal zhruba 10 metrů široký pás hlubokého sněhu, který byl velkou zkouškou pro všechny psí závodníky. Dante rozběhl svůj první běh úžasně, dával do běhu maximum, soupeře válcoval v rychlosti i reakci na návnadu .... ovšem v poslední části běhu při překonávání onoho pásu hlubokého sněhu se propadl sněhovou závějí a při nárazu na hranu přikopu si pohmoždil pohrudnici (diagnóza stanovená veterinářem po doběhu). A tak místo závěrečného finiše doběhl do cíle s úporným kašlem a sýpáním. Naštěstí nešlo o nic vážného a kašel postupně během dvou hodin ustal, takže jsem se rozhodla ho pustit i v druhém kole. Dante byl po fyzické stránce v naprostém pořádku, ale jeho výkon byl již touto událností přeci jen dost ovlivněný a tak jsme na lepší než sedmé místo nedosáhli. Vzhledem k události v prvním kole jsem ale přesto byla s konečným umístěním spokojená :-)


25.01.2006 - NAROZENINY
Dnes oslavila své 11. narozeniny naše pudlička Lady. I přes svůj věk se těší stále výbornému zdraví, chuť k jídlu a štěkání ji také nepřechází.... Ladynko, všechno nejlepší a hlavně hodně zdravíčka! :-)


14.01.2006 - NÁRODNÍ VÝSTAVA
Zúčastnila jsem se s Dantem Národní výstavy psů v Olomouci. Za moc úspěšnou se naše účast tentokrát pokládat nedala, protože posuzovatel p. Jančík se rozhodl Danteho "ocenit" známkou VD, stejně tak i další dva psy v naší třídě.... Nevadí, příště se určitě budeme líbit víc :-) 
ROK 2005


11.12.2005 - VÝLET DO ZOO
V silné sestavě já + Dante, kamarádka Jana + barzojka Lisa (Dandelia Bistkupstwo), Evča + barzoj Gavin a Jirka + retrívr Ben jsme se vydali na obhlídku brněnské zoo. Danteho suverénně nejvíc zaujali vlci, medvědi a jeleni milu, naopak u výběhu levhartů a tygrů se choval více než obezřetně :-)


10.12.2005 - DANTE JE BEST DOG 2005 :-)
V Bratislavě se konalo vyhlašování Coursing Race 2005, pořadatelem byl slovenský RHS. Dantemu bylo uděleno krásné ocenění BEST DOG 2005 (Judge´s  surcharge from Tamas Pagány). Tamas Pagány je maďarský mezinárodní rozhodčí, který měl možnost shlédnout Danteho výkony na coursingových drahách během tří závodů - na Mistrovství Slovenska 2005, na Mistrovství Evropy 2005 v německém Hoope a na Memoriálu MVDr. D.Kocúrovej. Jeho rozhodnutí mi udělalo samozřejmě velkou radost :-) 


září 2005 - DANTE V ČASOPISE
Ve slovenském časopise Pes a mačka (09/2005) vyšel článek o plemeni barzoj. Součástí tohoto článku se staly i dvě fotografie na kterých je můj Dante :-)


22.10.2005 - ZKOUŠKA ZPU1
Dante dnes úspěšně složil další zkoušku z poslušnosti, tentokrát se jednalo o zkoušku ZPU1 (Zkouška pracovní upotřebitelnosti psa). Předvedl skvělou poslušnost a tak výraznější bodovou ztrátu zaznamenal jen u cviku "hlídání předmětu". Tento cvik Danteho nikdy nebavil a tak jsme od jeho nácviku hned v počátcích upustili a na zkoušku nastoupili s tím, že díky naší lenosti utrpíme v tomto ohledu při zkouškách výraznou bodovou ztrátu :-) Po zkouškách ZZO a ZOP jsou ZPU1 již třetí Danteho úspěšně složenou zkouškou a nutno dodat, že všechny tyto zkoušky Dante složil na první pokus a s lehkostí a grácií jemu vlastní :-)
A co že zkoušky ZPU1 vlastně obsahují? Povel volno s následným přivoláním psa a předsednutím, posléze zařazením k noze, pomalou chůzi, klus a rychlou chůzi u nohy, obraty vpravo bok, vlevo bok, čelem vzad na místě i za pochodu, sedni, lehni, vstaň, štěkání na povel, aport s vysláním a následným předsednutím, skok vysoký , skok šplhem (tzv. áčko), dlouhodobé odložení (10 minut, psovod celou dobu v úkrytu mimo dohled psa!), hlídání předmětu, ovladatelnost ve skupině dalších psů - sedni, lehni, vstaň, chůze u nohy , odložení za pochodu vleže (vše ve skupině dalších psů), chůze po nepříjemném materiálu (mokré lino, pletivo a sešlapané pet lahve) + usednutí psa na povel na tento materiál, lhostejnost k nárazovému zvuku..... celou zkoušku musí bez absolvovat neupoutaný, to znamená bez vodítka. Dante mi udělal svým výkonem obrovskou radost, jsem na něj moc pyšná!!!


16.10.2005 - MISTROVSTVÍ ČR
V Rychetách u Prahy se konalo Mistrovství ČR v coursingu. Na startu se sešlo devět barzojů. Pěkný areál, dobrá organizace, pohodová atmosféra .... ovšem trať byla, alespoň pro mě, obrovským zklamáním. Byla poměrně krátká (pouhých 600 metrů), velmi nenáročná na kondici psích závodníků, prostá jakéhokoliv momentu překvapení, které by donutilo psy na trati přemýšlet a prokázat tak své schopnosti, nedostatečné využití terénních nerovností  - zkrátka nenáročná trať bez nápadu. Dante byl zjevně stejného názoru  jako já a tak sice oba dva běhy odběhl, ale zíval u nich nudou..... prozíval se ke čtvrtému místu. Velmi bych si přála, aby se další Mistrovství ČR běželo na náročnější a kvalitnější trati, která by byla důstojnější pro akci takového významu!!!


09.10.2005 - MEMORIÁL MVDr. D. KOCÚROVEJ
V Bratislavě se konal coursing s názvem Memoriál MVDr. Danice Kocúrovej. Jelikož se na startu sešlo 6 barzojů běželo se o titul CACT. A protože je Dante šikulka vysloužil si svým krásným výkonem hezké druhé místo a res. CACT. Zajímavá, skvěle postavená trať si zaslouží pochvalu organizátorům!!!


24.09.2005 - MISTROVSTVÍ EVROPY
Vyrazila jsem s Dantem na Mistrovství Evropy v coursingu, které se konalo v Německu (Hoope). Ač to byl Danteho teprve třetí závod v životě umístil se i přes minimum zkušeností na krásném 14. místě, čili v polovině startovního pole. Závod se běžel na dvou nádherných, ale mimořádně těžkých a dlouhých tratích a proto jsem ráda, že Dante obstál se ctí a oba dva běhy zdárně dotáhl až do úspěšného konce. Na tyto závody jsme se nevydali s vysokými cíli, spíše se podívat do světa na akci tohoto významu, vstříct novým zážitkům a sbírat zkušenosti. A že je opravdu na co vzpomínat!!! :-)


16. - 17.09.2005 - HISTORICKÝ PRŮVOD
V rámci historického průvodu Znojemského vinobraní 2005 jsme se s Dantem na dva dny stali součástí královské družiny Jejího veličenstva krále Přemysla. Dantemu to opravdu moc slušelo, se mnou to bylo již jako tradičně podstatně horší. "Schytali" jsme místo přímo v čele lovecké královské družiny, jejíž součástí byli kromě chrtů i psi nejrůznějších loveckých plemen, dravci, koně,.... Nejkrásnějším zvoláním z davu bylo "Ať žije Dante, ať žije lovecká družina!!" :-)

 
Děkuji Vám za návštěvu tohoto webu a někdy zase nashledanou :-)