barzoj - ruský chrt

FRABRICIO Balšaja Achota ..... ALLIGIERA SONET Royal Lily

AktualityROK 2012 - NOVÝ WEB :-)
Po několika letech jsem se rozhodla změnit webhosting na kterém jsou umístěné mé stránky, takže nyní již považujte za aktuální tuto adresu mého webu: http://www.barzoj-ruskychrt.webnode.cz

 

06.09.2011 - ANKETA :-) 
Ano, ano, .... měla jsem v plánu udělat po delší době opět aktualizaci a  hodit do placu zase nějaké nové  fotky mých barzojíků, leč příroda je tak trochu proti. Abyste tomu tedy rozumněli - zatímco Danťásek je teď tzv. "v srsti" a tudíž by to byly zajisté fotky jak víno, Sonetka je vypelichaná jak stoleté košťátko baby Jagy ... a musíte sami uznat, že fotit dámu bez kožichu se prostě nesluší,... takže fotky budou, ale až mademoiselle Sonetka nahodí zimní ohoz :-)
Tudíž jsem zatím pro vás -  čtenáře naše nejmilejší, nejvěrnější, i pro vás - návštěvníky sem nahodile zabloudivší, připravila anketu (v pravém sloupci, nahoře).... Sami si určete, na jaké téma by měl být  další z článků o mých barzojících. Nelíbí-li se vám žádné z témat, můžete mi napsat do knihy návštěv námět na téma jiné, fantazii se meze nekladou :-) Tak hlasujte a já pro vás potom nějaký ten článeček na vítězné téma spíchnu :-)


22.05.2011 - DANTE OSLAVIL SVÉ OSMÉ NAROZENINY :-)
"Můj milovaný Danťásku, přát si, abys tady byl se mnou ještě jednou tak dlouho, to by bylo asi troufalý (i když, bylo by to krásný!!!), ale ještě alespoň takových pět, šest, let být po mém boku, to by se snad nějak udělat a přežít dalo, ne? :-) Tak všechno jen to nejlepší do dalších let, má lásko barzojí!"14.04.2011 - AKTUALIZACE WEBU, NOVÉ FOTKY :-)
Je čtvrtek, čtrnáctého čtvrtý, Sonetka oslavila nedávno své čtvrté narozeniny.... a tak už byl nejvyšší čas vzít svůj úplně obyčejný foťák a nafotit pro vás jednu takovou úplně obyčejnou procházku. A výsledek je jak jinak než úplně obyčejně neobyčejný. Vždyť komu se v životě poštěstí, aby se mu před objektivem míhali dvě andělské bytosti a beruška k tomu?!? Malá ochutnávka zde, více fotografií naleznete.... kde? No přece ve fotogaleriích Danteho a Sonetky! Tak se mrkněte :-)
   


23.03.2011 - SONETKA OSLAVILA ČTVRTÉ NAROZENINY :-)
To to letí, to to letí.... rok se opět s rokem sešel a Sonetka opět slaví narozeniny. Tentokrát čtvrté :-) Je to má démonická kráska, s duší věčného dítěte. Pardon, štěněte :-) Tak všechno nejlepší, Žoužvičko !!!

Rok 2010

26.12.2010 -
PF 2011 :-)
Vše jen to nejlepší do roku 2011 přeje návštěvníkům tohoto webu Jana a její barzojí andělé Danťásek a Sonetka :-)12.10.2010 - NOVÉ FOTKY :-)
Do fotogalerií Dante, Sonetka i Společné jsem přidala hromadu nových aktuálních fotek (říjen 2010) + jsem do těchto fotogalerií vložila i fotky z března a dubna 2010, na které jsem na jaře jaksi pozapomněla,.... což se mi stává samozřejmě maximálně jednou (anebo dvakrát) za deset let :-))  Tak se mrkněte :-)
Malá ochutnávka zde:
   


22.05.2010 - DANTE SLAVÍ NAROZENINY :-)
Danťásek dnes oslavil své 7. narozeniny. A já mu přeji do dalších let hóódně štěstí a zdraví! Tak všechno nej, ty má lásko barzojí!!!
 


19.04.2010 - SONETKA SLOŽILA ZKOUŠKY ZZO :-)
V neděli 18.dubna jsem se Sonetkou úspěšně absolvovala zkoušku poslušnosti ZZO, s velice pěkným bodovým ohodnocením (prospěla Výborně - 54 bodů)! Naše úspěšná účast a Sonetčin hezký předvedený výkon mě těší o to více, že ke zkouškám jsme nastoupily téměř bez jakékoliv přípravy, neboť Sonetka v uplynulých 11 měsících - tedy od loňských zkoušek ZOP (květen 2009) - cvičila klasickou poslušnost pouze dvakrát (2x 5 minut)!!! Opět se tak prokázalo, že barzoj je velmi inteligentní plemeno s úžasnou pamětí a co se jednou naučí, netřeba s ním již více opakovat a procvičovat :-)
Fotky ze zkoušek zatím nejsou k dispozici, proto alespoň dvě z jarní procházky :-)
  


09.04.2010 - NÁŠ PŘÍBĚH ANEB POKRAČOVÁNÍ PRVNÍ ČÁSTI....
V levém menu naleznete  pokračování našeho příběhu, nazvaného TRÁPENÍ. Omluvte, prosím, kvalitu  textu a pravopisné chybky, vše časem doladím :-)


23.03.2010 - SONETKA SLAVÍ NAROZENINY :-)
Ze Sonetky už je velká holka, dnes slaví své třetí narozeniny! Dodnes jí často s velkou oblibou říkám "ty mé štěňátko" :-) Tak všechno nejlepší, lásko má barzojí !!!
 

A málem bych zapomněla - ve fotogaleriích Dante, Sonetka i Společné jsou nové fotky, se zimní tématikou. To víte, dřív než na jaře nebyl čas ty fotky na web vložit :-)) 
S tím souvisí i slibované, a stále nezveřejněné, pokračování našeho příběhu - prostě nebyl čas. Polepším se, slibuji :-)


22.02.2010 - ZAJÍMAVÁ NABÍDKA PRO "COURSINGÁŘE" :-)
V termínu od 24.07 - 25.07.2010 se bude ve Francii konat Mistrovství Evropy v coursingu. Pro ty z Vás, jenž uvažujete o účasti na této akci, je připravena lákavá a jistě zajímavá nabídka. Více info zde  -  http://athancastus.wbs.cz/Novinky.html , určitě se mrkněte! :-)


22.02.2010 - POSLEDNÍ ŠANCE :-)
V chovatelské stanici barzojů Royal Lily, odkud pochází i má Sonetka, jsou k odběru poslední dvě štěňátka - fenečky Carisma a Calligenia. Více info na webu http://royal-lily.com/ 
 


21.02.2010 - AKTUALIZACE :-)
Zaktualizován odkaz na web www.nasibarzoji.cz . Barzojí fenečka Mimi (viz. níže) již našla nový krásný domov :-)
ROK 2009

05.12.2009 -
POZOR, DVĚ FENEČKY BARZOJE V NOUZI !!!
Nový domov hledá dospělá fenka barzoje Nataša a její tříměsíční štěňátko - fenečka Mimi. Obě fenky byli odvezeny od množitelky psů, která je držela v naprosto nevyhovujících podmínkách. Nataša i Mimi jsou umístěny v soukromém azylu pro týrané a opuštěné barzoje u slečny Denisy a věříme, že společnými silami se pro obě fenečky podaří najít  milující páníčky. Nataša i Mimi jsou bez PP, nic to však nemění na faktu, že potřebují naši pomoc a laskavou náruč hodných lidí, kteří jim dají trvalý hezký domov. Nataša a Mimi mohou být osvojeny i jednotlivě, v každém případě nechť si ale nechá zajít chuť ten, kdo by v těchto překrásných stvořeních viděl budoucí zdroj svých příjmů!!! Více informací a fotek naleznete na webu http://barzojvnouzi.cz/
 


23.11.2009 - NOVÁ RUBRIKA :-)
Připravila jsem pro vás novou sekci nazvanou "14 důvodů proč spát se psy v posteli".... tak se bavte a berte to jako malou odměnu za vaše hlasování v anketě, zda zachovat či zrušit tento web. S výsledkem 299 hlasů pro zachování webovek a 121 hlasů pro zrušení webovek mi nezbývá než konstatovat, že webovky tedy zachovám a budu je dle svého nejlepšího vědomí a svědomí i nadále "obhospodařovat" a v rámci možností aktualizovat. Anketa je tímto dnem zrušena :-)

Jinak slibuji, že co nejdříve napíši a zveřejním druhou část našeho příběhu., Také bych touto cestou ráda poděkovala za podporu a slova útěchy, která jste mi zanechali v knize návštěv. Děkuji!


16.11.2009 -BARZOJÍ NADÍLKA V CHOV. STANICI ROYAL LILY :-)
Před dvěma dny (14.11.) se v chovatelské stanici barzojů Royal Lily narodilo 12 překrásných štěňátek - osm feneček a čtyři pejsci. GRATULUJEME!!!
Maminkou štěňátek je Charyzma Chwili Polot, jedná se tudíž o polobratříčky a polosestřičky mé Sonetky. Více informací na domovských stránkách chov. stanice Royal Lily http://royal-lily.com/ 
 


29.09.2009 - NÁŠ PŘÍBĚH NAZVANÝ TRÁPENÍ
V menu je ode dneška k nalezení nová položka nazvaná TRÁPENÍ (náš příběh). Omluvte, prosím,  pravopisné chyby, barvu textu, absenci fotek, vše během pár dní opravím, doplním... Je to psáno od srdce, tak jak se vše stalo a nepsalo se mi to vůbec lehce, takže jsem se rozhodla ponechat text hned v první, původně jen zkušebně pojaté, verzi a dále se v něm už nevrtat. Druhou část našeho příběhu dopíši zanedlouho... (dodatek z 30.09. - k textu jsem doplnila fotky)


16.09.2009 - HISTORICKÝ PRŮVOD :-)
V nejlepším se má přestat... a tak jsem svou letošní přítomností v historickém průvodu Znojemského vinobraní 2009 završila naši pětiletou účast na této překrásné akci a příštího ročníku se pravděpodobně zúčastníme již jen jako pozorovatelé, jelikož každoroční exhibice před desítkami tisíc lidí se mi zamlouvá stále méně a méně. Holt jsem stydlivka :-)  Letošního znojemského vinobraní se zúčastnilo 96tisíc platících návštěvníků! Historický průvod patří již tradičně k největším tahákům celého vinobraní :-) http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/vinobrani-hlasi-rekord---hostu-20090917.html

P.S. Mám pro vás nachystaný hrůzostrašně dlouhý článek o našich útrapách v uplynulém roce a půl. Již brzy jej na svém webu zveřejním.


23.07.2009 - DILEMA
Posledních několik měsíců si neustále pohrávám s myšlenkou zrušit tento web... Bohužel s prvním Sonetčiným úrazem (v dubnu 2008) se na nás smůla doslova přilepila a prakticky není měsíc kdy bych u Sonetky či Danteho nemusela řešit nějaké zdravotní problémy. A tak, ač jsem se o to osudu neprosila, stávám se pomalu, ale jistě, odbornicí na ortopedii, rentgenologii, anestezii, rinoskopii, urologii, sonografii, endokrinologii a mnohé další.... To slovo "odbornice" berte, prosím, s určitou mírou ironie a nadsázky. V současnosti je již téměř jisté, že Sonetka nikdy na coursingové a dostihové dráhy nevyběhne, ač jsem si nic z celého srdce nepřála víc. Ty z vás, kteří se těšili na pokračování započaté výstavní kariéry Sonetky, musím taktéž zklamat, jelikož na ježdění po výstavách mi nezbývá ani energie, ani chuť, ani finanční prostředky (o těch raději pomlčím, protože mé zadlužení vzrůstá s každým dalším problémem mých barzojích lásek rychlostí světla). 
A tak stále častěji váhám - k čemu vlastně udržovat při životě tento web...? Mám rozpracovaný článek o našich lapáliích, ale jsem v pouhopouhé půlce a už je ten text tak dlouhý, že se pravděpodobně nikomu nebude chtít ho číst... a naše problémy pokračují dál (momentálně hraje prim Danťásek), takže to spíš začíná vypadat na knižní vydání :-(
Nemám ráda neaktualizované weby, weby o ničem... a je otázkou zda můj web nezačíná pomalu, ale jistě, spadat právě do této kategorie. Jistě, občas nějakou tu novinku přidat můžu - třeba nové fotky, nějaký ten usmolený článeček ve stylu "jak se žije s barzoji", případně děsně žhavou a zajímavou aktualitku o tom, že jsme se  "opět, tak jako každý rok, stali součástí historického průvodu znojemského vinobraní"... 
Můžete se vyjádřit v knize návštěv anebo hlasovat v anketě (v pravém sloupci), zda má podle vás smysl udržovat tento web při životě.
P.S. Pro ty z vás co nás z nějakého důvodu nemají rádi, klikněte, prosím, v anketě na ZRUŠIT jen jednou, nechovejte se jak malá, škodolibá děcka :-))


23.05.2009 - SONETKA SLOŽILA ZKOUŠKY ZOP :-)
Na cvičišti Kynologického klubu Znojmo - Gránice, jehož jsem členkou a kde zároveň působím jako výcvikářka, se v sobotu dne 23.05.2009 konaly zkoušky dle zkušebního řádu KJ Brno. Zkoušek se zúčastnilo 9 psovodů se svými psy (8 - ZOP, 1- ZPU1), úspěšných při skládání zkoušky bylo nakonec 7 statečných, mezi nimi i já se svou svéráznou Sonetkou :-)  Sonetka nepředvedla tak excelentní výkon jako Dante před čtyřmi roky, ale budiž jí připočteno ke cti, že na zkoušky nastoupila po dvou úrazech, s minimálním počtem odtrénovaných hodin na našem cvičáku a s falešnou březostí, která s její ochotou cvičit a plnit povely dělá bohužel opravdové divy.
Foto - Barča + Eva Chropovská. Na první fotce náš nástup na individuální část přezkoušení, na druhé fotce přezkoušení poslušnosti ve skupině, na třetí fotce slavnostní vyhlášení.

   


22.05.2009 - DANTE SLAVÍ NAROZENINY :-)
Danťásek dnes slaví své šesté narozeniny. Všechno nejlepší, lásko má barzojí! :-)

 


08.04.2009 - 
NOVÉ FOTKY :-)
Po delší době jsem na webovky konečně přidala nové fotky z února, března i dubna tohoto roku. Naleznete je ve fotogaleriích Sonet, Dante i Společné , tak se mrkněte :-)


23.03.2009 - SONETKA SLAVÍ NAROZENINY :-)
Rok se s rokem sešel a Sonetka opět slaví, tentokrát své druhé narozeniny!
Sonetko, sluníčko moje, přeji ti spoustu zdraví, moře štěstí a snad k tobě bude život  v příštích letech přívětivější než byl v roce předchozím.... Ten kdo tě zná, ví, jak moc si to právě ty zasloužíš!!! 

 


21.02.2009 - NUDA VE ZNOJMĚ ?
Ano, vím, v posledních měsících novinek na tomto webu příliš nepřibývá, z čehož by se dalo usuzovat na těžkou nudu ve Znojmě :-) Ve skutečnosti je tomu přesně naopak, děje se toho spousta.... Jednou Vám, návštěvníkům tohoto webu, sepíši o všem článek a věřte, že to bude velmi dlouhý a snad i velmi poučný článek. O životě, o neštěstí, i štěstí... Ale jak už se to tak říká: "Trpělivost růže přináší"... nám snad jednou přinese lepší zítřky a Vám onen slibovaný článek...  :-)
Prozatím můžete alespoň hlasovat v nové anketě (v pravém sloupci), ať to tu trochu žije.... Díky!


foto - leden 2009
 

 


 

 
Děkuji Vám za návštěvu tohoto webu a někdy zase nashledanou :-)